Zapytaj o aktualny cennik: + 61 307 16 33
AxisVM
Analizy i wymiarowanie konstrukcji

AxisVM

Weryfikacja wyników analizy nieliniowej modelu powłokowego belki cienkościennej przeprowadzonych w programie AxisVM X4 w odniesieniu do wyników badań laboratoryjnych.

Wersja X4 programu AxisVM otrzymała kolejną dużą aktualizację do wydania R3. Jest to kolejna duża paczka dla tej wersji, która oprócz wielu drobniejszych poprawek wnosi także wiele istotnych nowości i to pomimo faktu, że premiera wersji X4 miała miejsce już jakiś czas temu. Za to lubimy AxisVM.

W październikowym numerze Buildera (10/2017) znajduje się artykuł, który w przystępny sposób opisuje jak poradzić sobie z kwestią wymiarowania stalowych słupów dwugałęziowych. Zapraszamy do lektury. Treść artykułu w PDF dostępna jest również na naszej stronie.

Skan artykułu w dziale Pobierz

Niewiele czasu minęło od premiery AxisVM X4 w Polsce, a już w ręcę użytkowników oddajemy kolejne jego wydanie. Wydanie R2 wnosi kilka znaczących ulepszeń i nowych funkcji. Zgodnie z polityką licencyjną, aktualizacja ta odbywa się w ramach wersji głównej i jest bezpłatna dla użytkowników AxisVM X4.

Cieszymy się, że możemy zaprezentować Państwu najnowszą wersję programu AxisVM. Nowa wersja została oznaczona jako AxisVM X4 i jest od teraz oficjalnie dostępna w Polsce.

Konstrukcję stalową można analizować na wiele sposóbów. Często jest to analiza liniowa, która nie sprawia konstruktorom większych problemów. Gdy jednak w grę zaczynają wchodzić analizy wyższego rzędu, pewne sprawy się komplikują.
W poniższym artykule usystematyzowane są rodzaje analiz opisane w EC3 oraz w przejrzysty sposób podano warunki ich stosowania. Przykład z artykułu obliczony został w AxisVM13.

Skan artykułu w dziale Pobierz

Liczne zmiany i ulepszenia w programie powodują, że podręcznik do AxisVM wymaga częstych aktualizacji. Zapraszamy do działu "Pomoc i wiedza", skąd można już pobrać najnowsze wydanie pomocy do AxisVM13 R3.

AxisVM 13 otrzymało kolejne wydanie oznaczone numerem R3, a wraz z nim nowy moduł do Revita oraz nową opcję do zbrojenia rzeczywistego belek i żeber. Zapoznaj się z całą listą zmian wprowadzonych w tej wersji.