Zapytaj o aktualny cennik: + 61 307 16 33
Virtual Steel
Dokumentacja rysunkowa konstrukcji stalowych

Virtual Steel 9 już w sprzedaży

W wersji 9 pojawiły się ulepszenia, które znacznie ułatwiają pracę. A co konkretnie mogą znaleźć Państwo w wersji 9?

 

  • Kostka widoku 3D

   Prawdopodobnie znana wszystkim kostka widoków z programów typu CAD pojawiła się także w Virtual Steel. Za jej pomocą możemy wygenerować aż 54 widoki naszego projektu. Dzięki niej możemy także szybko sprawdzić, w którą stronę zwrócone są poszczególne osie współrzędnych.

   201801 Kostka Widoku 3D

  • Zakładka zawierająca listę profili oraz śrub

   Wszystkie profile, a także śruby stworzone w naszym modelu są teraz wyszczególnione i opisane na liście w nowym okienku informacyjnym. Po kliknięciu w dany element na liście, zostanie on podświetlony na widoku 3D, dzięki czemu możemy w łatwy sposób zlokalizować dany element na złożonym modelu.

   201801 Zakładka Śruby          201801 Zakładka Profile

  • Eksport modelu do formatu IFC

   Producent programu w nowej wersji mocno postawił na współpracę z innymi programami. Dzięki możliwości zapisania projektu w formacie IFC mamy możliwość późniejszego otwarcia go i wykorzystania w innych programach wykorzystywanych w procesie projektowania (REVIT, ALLPLAN, ARCHICAD itd.).

  • Współpraca z programem SketchUP Pro

   W nowej wersji programu Virtual Steel dodano bezpłatny dodatek, umożliwiający współpracę z programem SketchUp Pro. Możliwy jest zarówno eksport, jak i import plików, czyli kompleksowa wymiana pomiędzy programami. 

   201801 SketchUP

  • Rozszerzony interfejs STL

   STL jest interfejsem wielu programów CAD i jest często wykorzystywany do wydruków 3D. Dzięki jego rozszerzeniu w nowej wersji programu Virtual Steel, możemy teraz odczytywać dane binarne STL. 

  • Eksport modelu do formatu STEP

   STEP jest formatem wymiany stosowanym głównie w inżynierii mechanicznej i samochodowej. Dzięki możliwości eksportu do wyżej wymienionego formatu, możliwa jest teraz bezproblemowa współpraca z konstruktorami maszyn stosującymi format STEP w swoich projektach.

  • Ulepszenia modułów dodatkowych

   Od teraz mamy znacznie większe możliwości, jeżeli chodzi o edycję elementów wprowadzanych za pomocą modułów dodatkowych. Przykładowo dla modułu „Barierki przemysłowe” możemy teraz dowolnie zdefiniować rozstaw słupków. W zakładce „Dane szczegółowe” możemy także wprowadzić parametry dotyczące np.: otworowania podstawy słupków dla barierek przemysłowych.

   201801 Barierki 1

   201801 Barierki 2

  • Ulepszone anulowanie operacji

   Za pomocą klawisza ESC możemy teraz wyjść także z trybu pomiaru i zatrzymać inne dodatkowe czynności.

  • Poprawiony widok zaznaczania obszarowego

   Od tej chwili możemy w łatwy sposób stwierdzić, czy zaznaczając elementy obszarem, wyróżnieniu ulegną wszystkie fragmenty obiektu przecięte przez obszar, czy tylko te znajdujące się w nim w całości. Zaznaczając bowiem elementy ze strony lewej do prawej, prostokąt zaznaczenia będzie miał obwód ciągły, natomiast ze strony prawej do lewej będzie on przerywany (podobnie jak w ogólnodostępnych systemach CAD).

   201801 Zaznaczanie obszarem

  • Dwie nowe metody pozwalające nadać nachylenie elementom

   Proces ten znacznie przyspiesza pracę w programie, gdyż mamy możliwość rysowania konstrukcji w płaszczyźnie poziomej, a następnie w prosty i szybki sposób możemy nadać odpowiednie nachylenia. Aby skorzystać z nowych funkcji należy wejść w zakładkę „Edytor konstrukcji”, zaznaczyć dany element i wybrać opcję „Rozciągnij” lub „Obróć z kopią”. Następnie musimy oznaczyć punkt, względem którego element ma zostać nachylony, zdecydować wokół której osi nachylenie to ma powstać i wprowadzić odpowiedni kąt w stopniach lub w procentach.

   - dla funkcji „Rozciągnij” - element ulega nachyleniu oraz rozciągnięciu tak, aby rzut poziomy elementu nie uległ zmianie (zwiększa się długość elementu),

   - dla funkcji „Obróć z kopią” - element ulega nachyleniu bez rozciągnięcia, wciąż zachowuje tą samą długość. Dzięki tej opcji możemy teraz obracać całą Naszą konstrukcję z płaszczyzny poziomej do pionowej (w poprzednich wersjach była jedynie możliwość obrotu konstrukcji w płaszczyźnie poziomej).

   201801 Nachylenie

  • Nowa funkcja "Złącz elementy"

   Programy do analizy konstrukcji budowlanych częst dzielą elementy konstrukcyjne na mniejsze odcinki. Po imporcie projektu w programie Virtual Steel można je teraz znów połączyć, jeżeli mają te same cechy i są wyrównane względem siebie. Służy do tego funkcja „Dodatki - Złącz elementy” w pasku narzędzi. Ten sam zabieg można wykonać rysując tylko w programie Virtual Steel kilka identycznych elementów w jednej linii.

   201801 Dodatki Złącz Elementy

  • Poprawiona płynność działania programu

  • Nowe połączenia między elementami

   Poniżej lista nowych połączeń, które pojawiły się w wersji 9:

201801 Przykładki do RP
Przykładki do rury prostokątnej
201801 Blacha do środnika
Blacha doczołowa do środnika
201801 Blacha przez przykładkę
Blacha przez przykładkę

 

201801 H mijankowo do słupa
Dwuteownik mijankowo do słupa
201801 Blacha na blachę do półki
Blacha na blachę doczołową do półki słupa
201801 Tężnik rurowy do półki
Tężnik rurowy do półki

 

201801 Podparcie C przez spawany teownik
Podparcie płatwi przez spawany teownik
201801 Podparcie C przez kątownik
Podparcie płatwi przez kątownik
201801 Podparcie Z przez spawany teownik
Podparcie płatwi przez spawany teownik

 

201801 Podparcie Z przez kątownik
Podparcie płatwi przez kątownik
 

Pobierz demo Virtual Steel