Natywna wersja 64bit pozwala uzyskać bezproblemowy dostęp do całej pamięci fizycznej komputera podczas obliczeń oraz dla pre- i postprocesora. Dla użytkowników oznacza to wygodniejszą i jeszcze szybszą pracę programu z bardziej złożonymi modelami.
Nowy moduł umożliwia szybkie i wygodne utworzenie przypadków obciążeń od wiatru i śniegu. Program automatycznie uwzględnia różne kierunki dla wiatru, nawiewania śniegu i stosuje odpowiednie zróżnicowanie obciążenia na obciążanej powierzchni.
Wprowadzone tzw. panele obciażeniowe określają przegrody dla obciążeń klimatycznych. Na ich krawędziach możliwe jest definiowanie attyk i przylegających budynków dla przypadków obciążenia śniegiem, dzięki czemu automatycznie zostaną uwzględnione worki śnieżne zgodnie z kierunkiem nawiewania.
Pełna notka obliczeniowa z odniesieniami do zastosowanych wzorów normowych oraz podstawionymi do nich wartościami w module posadowienia bezpośredniego (ławy, stopy) oraz przy sprawdzaniu przebicia płyty żelbetowej.
Plastyczny model materiału
Wprowadzenie tej funkcjonalności spowodowało powstanie odrębnego zakresu analiz w konfiguracji AxisVM (zakładka Konfiguracje AxisVM).
Dzięki tej opcji możliwe są zaawansowane analizy elementów z materiału o nieliniowej charakterystyce naprężenie-odkształcenie. Oprócz obecnego modelu materiału liniowo-sprężystego (zgodnie z prawem Hooke’a) możliwe jest teraz zastosowanie modelu nieliniowo-sprężystego (brak nieodwracalnych deformacji) lub plastycznego (z nieodwracalnymi deformacjami). W wynikach analizy statycznej i dynamicznej możliwe jest teraz otrzymanie odkształceń sprężystych, plastycznych i całkowitych.
Wczytywanie podkładów z plików PDF
Do istniejącej możliwości stosowania w AxisVM podkładów DXF dodano popularny format PDF. Obecnie nie ma przeszkód, aby rysunek w tym formacie wykorzystać jako podkład przy tworzeniu modelu obliczeniowego.
Edycja podkładów DXF/PDF z poziomu AxisVM
Już nie trzeba cofać się do programu typu CAD, wprowadzać zmiany i ponownie podpinać podkładu. Prostą edycję podkładu możemy wykonać z poziomu AxisVM.
Funkcja definiowania dowolnej ilości własnych obwiedni
Obecna funkcjonalność pozwalała na zdefiniowanie każdorazowo tylko jednej obwiedni ze wskazanych przypadków obciążeń lub kombinacji. W nowej wersji można za jednym razem zdefiniować dowolną ilość obwiedni. W progamie zamieszczone zostały domyślne obwiednie, które są najczęściej używane: Wszystkie SGN, Wszystkie SGU itd.
Szablony raportów
Umożliwiają stworzenie wzorców dokumentacji pasujących najlepiej do wybranego typu konstrukcji (np: płyta, rama przestrzenna itd). Dzięki temu, można opracować własny standard raportu i szybko zastosować go dla wybranego typu konstrukcji i znacznie skrócić czas potrzebny na przygotowanie dokumentacji obliczeniowej.
Własny algorytm do obliczania Mcr, zastąpił wcześniej wykorzystywany przez AxisVM program LTBeam. Uzyskano przez to znaczne przyspieszenie obliczeń z zachowaniem wysokiej dokładności otrzymywanych wyników dla Mcr.
jak np: zapisywanie własnej legendy kolorów do poszczególnych komponentów wyników, stosowanie na jednym modelu wielu układów siatek konstrukcyjnych, wyświetlanie składników kombinacji po najechaniu na nią kursorem na liście z obciążeniami, itd.